Finci uvjerljivo bolji od BiH, i oni imaju šanse za prolaz dalje

U kupini C Europskog prvenstva u Litvi, u kojoj igra i Hrvatska, finski košarkaši očitali su lekciju reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Konačni rezultat bio je 92-64

Odigrana je prva utakmica 3. kola u skupini C Europskog košarkaškog prvenstva u Litvi u kojoj se nalazi i Hrvatska. Veliko iznenađenje napravila je Finska uvjerljivom 92-64 pobjedom nad Bosnom i Hercegovinom.

Na poluvremenu su Finci imali četiri koša viška (42-38), ali treću četvrtinu dobili su s čak 16 koševa razlike (34-18) i prednost do kraja još samo povećali. Finci su pogodili devet trica, a pet je njihovih igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, do čega najviše Mikko Koivisto (17) i Petteri Koponen (14).

Kod BiH jedini raspoloženi igrač bio je Henry Domercant s 25 koševa.

Fincima je ostvarena pobjeda prva na natjecanju i njome su dodatno zakomplicirali situaciju u skupini i zadržali šanse za plasman u drugi krug.

Eurobasket, 3. kolo:

SKUPINA C

Finska – BiH 92-64

Grčka – Makedonija (18h)

Hrvatska – Crna Gora (21h)

Redoslijed: 1. Grčka 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 3. Crna Gora 1-1, 4. Makedonija 1-1. 5. Finska 1-2, 6. BiH 1-2

SKUPINA D

Ukrajina – Bugarska 67-56

Slovenija – Gruzija (18h)

Rusija – Belgija (21h)

Redoslijed: 1. Rusija 2-0, 2. Slovenija 2-0, 3. Gruzija 1-1, 4. Ukrajina 1-2, 5. Bugarska 1-2, 6. Belgija 0-2