Francuska i Urugvaj: Nula od rezultata i nula od igre

U drugoj utakmici skupine A Svjetskog prvenstva u JAR-u Francuska i Urugvaj odigrali su 0-0. To je treći remi zaredom između ova dva suparnika

Bolje pobijediti nego izgubiti, legendarna je izjava francuskog izbornika Raymonda Domenecha. Nakon utakmice Francuske i Urugvaja (0-0), mogao je dodati "... a nije ni neodlučeno loše". Reprezentacije koje bi trebale biti glavni favoriti za prolaz dalje u skupini A u kojoj još igraju Meksiko i domaćin Južna Afrika, igrom to nisu pokazale. Prvo poluvrijeme možemo vrlo lako zaboraviti. U Cape Townu Urugvaj i Francuska imali u po jednu priliku sa svake strane. Govou je promašio za Francusku pucajući mlako, a Forlanu je golman obranio sjajan udarac. I, to je bilo to za prvih 45 minuta. Premalo za reprezentacije takvog kalibra. Zanimljivo je da je izbornik Francuske na klupi ostavio Henryja. U napadu je bio Anelka, koji za Francusku nije zabio više od 500 minuta. Anelka na reprezentativnoj sceni 384 minute nije pucao u okvir suparničkog gola?! U drugom dijelu Domenech je uveo Henryja, kojem je trebalo oko pet minuta da dođe u šansu. Obje su momčadi u drugih 45 minuta krenule nešto življe, no daleko je to bilo od nekih konkretnijih akcija. Diego Forlan imao je sjajnu priliku 20 minuta prije kraja. Pucao je sa 18 metara, ali na sreću Francuza, kraj gola. Francuska uzvraća preko Maloude, ali rezultat ostaje 0-0. I onda velika glupost mladog Lodeire iz Urugvaja. Dobio je drugi žuti karton u 82. minuti i Francuzi su imali igrača više. Urugvaj je stao u bunker i izdržao do kraja. Na semaforu je ostalo 0-0.