Francuzi su dostigli četiri gola pet minuta prije kraja

Mađari bi prije utakmice sigurno potpisali bod, no s obzirom da su pet minuta prije kraja imali 29-25, vjerojatno nisu baš najsretniji konačnim ishodom

Počelo je Europsko prvenstvo u Austriji, a već na samom startu kiksali su glavni favoriti, Francuzi. Mađarska je došla do boda, završilo je 29-29. Mađari bi prije utakmice sigurno potpisali bod, no s obzirom da su pet minuta prije kraja imali 29-25, vjerojatno nisu baš najsretniji konačnim ishodom. Karabatić i Ilyes bili su najefikasniji sa po sedam golova. Španjolska je s 37-25 bila bolja od Češke u istoj skupini. Iker Romero zabio je nevjerojatnih 14 golova. Jedan od favorita, reprezentacija Danske svladala je domaćina Austriju s 33-29 u skupini B. Morgensen je bio najbolji u pobjedničkoj momčadi sa sedam golova. Island i Srbija remizirali su 29-29. Sa skupinom B se križaju momčadi iz A skupine, pa su to i potencijalni protivnici izabranika Line Červara. Poljaci su sa 27-25 dobili favorizirane Nijemce u skupini C, a Slovenci Šveđane 27-25, iako je Švedska na poluvremenu vodila 13-7.

SKUPINA B: 1. Danska 2, 2. Island 1, 3. Srbija 1, 4. Austrija 0
SKUPINA C: 1. Poljska 2, 2. Slovenija 2, 3. Njemačka 0, 4. Švedska 0
SKUPINA D: 1. Španjolska  2, 2. Francuska 1, 3. Mađarska 1, 4. Češka 0