"Gaučosi" melju sve pred sobom, na redu je Meksiko

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Pala je i Grčka, a za 2-0 pobjedu Argentinu zabili su Demichelis i Palermo. Maradonini igrači su u velikoj formi. U osmini finala igraju protiv Meksika

Argentina je na Svjetskom prvenstvu dosad pokazala najviše i s pravom ih se smatra najvećim favoritima za osvajanja naslova. Maradonini igrači su u formi i kritike iz domovina na račun 'Malog Zelenog' nakon utakmice protiv Grčke sigurno će utihnuti.
Grci su podsjetili na Portugal 2004. godine kad su izrazito defenzivnom igrom osvojili naslov europskih prvaka. Čekala se jedna prilika iz kontre ili prekida. I tko zna što bi se dogodilo da je u 48. minuti Samaras zabio, a trebao je. Romero je bio na jednoj strani, a lopta na drugoj, no otišla je malo pokraj gola..Bio je to njihov prvi udarac na gol.. A onda je u 77. sve sjelo na svoje mjesto. Nakon kornera zabio je Demichelis, a prije sudačke nadoknade i veteran Palermo (36). Treba istaknuti da je na klupi sjedilo čak šest igrača iz prvog sastava, a i do prilike Samarasa Argentina je bila puno bolja.
Iz tri utakmice maksimalnih devet bodova za prolaz u osminu finala. Čeka ih vrlo dobri Meksiko, no Maradonu i 'gaučose' ne treba nitko brinuti, ako će igrati kao do sada..

LIVE
Početni sastavi:

Argentina:
Romero, Demichelis, C. Rodriguez, Burdisso, Bolatti, Veron, Messi, Otamendi, Aguero, Milito, M. Rodriguez

Grčka: Tzorvas, Moras, Tziolis, Samaras, Papadopoulos, Karagounis,Vyntra, Torosidis, Kyrgiakos, Sokratis, Katsouranis

U prvih šest minuta vrlo oprezno s obje strane. Argentina čak 86 posto vremena ima loptu u nogama. Nakon 17 minuta, konačno ozbiljnija akcija, Aguero je prošao dvojicu i pucao no Tzorvas brani.
U slijedećem napadu je s velike udaljenosti probao Verona no grčki golman i taj pokušaj skreće u korner. Milito je ubacio, a loše je reagirao Tzorvas i odbio loptu do Aguera koji puca iz prve, no u zadnji čas blokom spašava Vyntra
Najbolja šansa na samom kraju poluvremena, Maxi Rodriguez je ostao sam u kaznenom prostoru, sjajno mu je obranio Tzorvas. U idućem napadu s 25 metara je odlično naciljao Messi no opet je tu grčki golman. 0-0 je, a Grčka ni jednom nije pucala na gol!
48' Kakva prilika za Grčku! Samaras je u polukontri imao zicera, s desetak metara je pucao, već savladao Romera, no lopta je otišla pokraj stative
U drugom poluvremenu Argentina kao da igra u drugoj brzini, bez odlučnosti da zabiju gol. Kao da smo ih prozvali, Messi fantastično iz 'slobodnjaka' sa 30 metara, opet brani Tzorvas. Bolatti je nakon kornera ostao sam na pet metara, nogom opalio, ali kraj gola
77' Demichelis je nakon kornera probao glavom, ali je pogodio Milita, no lopta mu se vratila i nogom ju je 'zakucao' pod prečku
Nikako neće Messija, pogodio je stativu
89' Palermo je zabio nakon odbijanca, prvi udarac je grčki golman obranio Messiju. Palermo je ušao devet minuta ranije
Gotovo je, nova pobjeda Argentina 2-0!