Gdje ćeš, prijatelju? Hezonja je "zalijepio bananu" Ivici Zupcu

Mario Hezonja prvi put nakon mjesec dana nije uspio doći do dvoznamenkastog broja poena. Njegov Orlando izgubio je slobodnim bacanjima Brooka Lopeza u posljednjoj sekundi

Brook Lopez riješio je utakmicu Los Angeles Lakersa i Orlanda u Staples Centru pogodivši oba slobodna bacanja nakon prodora u posljednjoj sekundi utakmice. Domaćini su poveli 108-107, a Mario Hezonja odigrao je loše dodavanje u preostalih šest desetinki i pobjeda je otišla domaćinima.

Dubrovčanin je nakon mjesec dana i deset uzastopnih utakmica s dvoznamenkastim brojem poena jednu utakmicu NBA-a završio ispod te granice. Zabio je devet poena za 25 minuta, imao je i dva skoka te blokadu na jednom pokušaju zakucavanja Ivice Zupca.

Čitlučanin Zubac za 14 minuta zabio je šest poena, bio je stopostotan s crte slobodnih bacanja (4/4), ali je samo jednom od četiri puta zabio iz igre. Skupio je i pet skokova te dvije asistencije. Brook Lopez zabio je 27 poena, a kod Orlanda je Aaron Gordon zabio 28.

Lakersi su ostali teoretski još u igri za doigravanje na Zapadu, imaju pet pobjeda manje od gradskih rivala Clippersa koji su osmi. Orlando je odavno otpisan, pretposljednji je na Istoku s omjerom 20-45.

Pobjedu je ostvario i Ante Žižić s Clevelandom na gostovanju u Denveru 113-108. Bivši centar Cibone za devet minuta zabio je pet poena. LeBron James utrpao je 39 uz deset asistencija, a dva skoka nedostajala su mu do triple-doublea.

Nuggetsima nije pomoglo ni 36 poena i 13 skokova Nikole Jokića. Cavaliersi su zadržali treću poziciju na Istoku.

Toronto je nakon produžetka slavio kod Detroita 121-119 uz 42 poena DeMara Rozana.