Komentari 19

Gdje ćeš, prijatelju? Hezonja je "zalijepio bananu" Ivici Zupcu

1

Mario Hezonja prvi put nakon mjesec dana nije uspio doći do dvoznamenkastog broja poena. Njegov Orlando izgubio je slobodnim bacanjima Brooka Lopeza u posljednjoj sekundi

Brook Lopez riješio je utakmicu Los Angeles Lakersa i Orlanda u Staples Centru pogodivši oba slobodna bacanja nakon prodora u posljednjoj sekundi utakmice. Domaćini su poveli 108-107, a Mario Hezonja odigrao je loše dodavanje u preostalih šest desetinki i pobjeda je otišla domaćinima.

Dubrovčanin je nakon mjesec dana i deset uzastopnih utakmica s dvoznamenkastim brojem poena jednu utakmicu NBA-a završio ispod te granice. Zabio je devet poena za 25 minuta, imao je i dva skoka te blokadu na jednom pokušaju zakucavanja Ivice Zupca.

Čitlučanin Zubac za 14 minuta zabio je šest poena, bio je stopostotan s crte slobodnih bacanja (4/4), ali je samo jednom od četiri puta zabio iz igre. Skupio je i pet skokova te dvije asistencije. Brook Lopez zabio je 27 poena, a kod Orlanda je Aaron Gordon zabio 28.

Lakersi su ostali teoretski još u igri za doigravanje na Zapadu, imaju pet pobjeda manje od gradskih rivala Clippersa koji su osmi. Orlando je odavno otpisan, pretposljednji je na Istoku s omjerom 20-45.

Pobjedu je ostvario i Ante Žižić s Clevelandom na gostovanju u Denveru 113-108. Bivši centar Cibone za devet minuta zabio je pet poena. LeBron James utrpao je 39 uz deset asistencija, a dva skoka nedostajala su mu do triple-doublea.

Nuggetsima nije pomoglo ni 36 poena i 13 skokova Nikole Jokića. Cavaliersi su zadržali treću poziciju na Istoku.

Toronto je nakon produžetka slavio kod Detroita 121-119 uz 42 poena DeMara Rozana.