Genoa se spasila, Luca Toni poslao Palermo u drugu ligu

Palermu je igrala samo pobjeda na gostovanju kod Fiorentine, ali domaćini nisu imali milosti i pobijedili su 1-0. Gol odluke zabio je Luca Toni u 41. minuti

Nakon 37. kola Serie A poznate su sve tri momčadi koje ispadaju iz lige. Pescari su se tako pridružili Palermo i Siena.

Palermu je igrala samo pobjeda na gostovanju kod Fiorentine, ali domaćini nisu imali milosti i pobijedili su 1-0. Gol odluke zabio je Luca Toni u 41. minuti na asistenciju Cuadrada. Toni je tako u drugu ligu poslao jedan od svojih bivših klubova.

Drugu ligi sljedeće godine igrat će i Siena, koja je na gostovanju kod Napolija izgubila 2-1. Gosti su poveli golom Grilla u 36. minuti, ali domaćini su okrenuli u nastavku. Izjednačio je Cavani u 73. minuti, a pobjedu Napoliju donio je Hamšik u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Genoi je protiv Intera trebao bod da i teoretski osigura opstanak, a upravo to se i dogodilo. Utakmica je završila 0-0, a Mateo Kovačić odigrao je 90 minuta za goste.

Remi je za opstanak igrao i Chievu i Torinu. Ni oni nisu previše riskirali, svaka momčad zabila je po gol i završilo je 1-1.

Lazio i Udinese nastavili su borbu za Europu. Lazio je na Olimpicu pobijedio Sampdoriju 2-0, a Udinese Atalantu 2-1.