'Hajduk je izigran! Sve se gura pod tepih, a poštenja nigdje'

Hajduk nije prebolio poraz u derbiju. Penal koji je donio pobjedu Dinamu raspirio je opet strasti u hrvatskom nogometu. Splitski klub negoduje na službenim stranicama

Dinamo je svladao Hajduk u jučer odigranom derbiju na Maksimiru. 'Modri' su slavili 2-1 nakon što je Hajduk vodio gotovo čitav susret golom Ante Vukušiča u 14. minuti susreta. Pobjednik je odlučen u samo dvije minute. Prvo je Krstanović zabio za 1-1 u 80. minuti, a onda je igrač Dinama iznudio jedanaesterac kojeg je i realizirao i time osigurao pobjedu svoje momčadi.

Penal koji je dosuđen Dinamu u kljunom trenutku susreta digao je na noge cijeli Hajduk. Odmah nakon utakmice negodovao je trener Krasimir Balakov. Pridružio mu se i Anas Sharbini koji smatra da se s takvom lakoćom penali nikada ne dosuđuju u njihovu korist, a danas se oglasio klub priopćenjem na svojim službenim stranicama.

Priopćenje Hajduka donosimo u cijelosti:

'Jučerašnji događaj je samo potvrdio opravdanost naših apela još od ovoga ljeta da se mora mijenjati cijeli sustav da bismo imali pravdu u našem nogometu. Nakon raskrinkavanja sudačkih pogodovanja i dalje smo bili nezadovoljni jer te osobe samo su dio lanca jednog podlog i dobro posloženog sustava i znali smo da se neće ništa promijeniti dok se ne promijeni cijeli sustav. Dapače, po jučerašnjem suđenju vidimo da će biti još i gore...

Smjenom predsjednika komisije sudaca zadovoljena je forma, ali se ništa promijenilo nije. Onaj koji biva izigran je opet Hajduk jer u jučerašnjem jedanaestercu se ne nalazi samo jad našeg nogometa, nego i obijest prema onima koji žele pravdu.

Naposljetku, i u ovoj je sezoni „karavana prošla“, titule se osvajaju po ustaljenom pravilu, a pod tepihom nije prašina već brdo smeća koje mogu očistiti samo zajedno svi oni kojima je u interesu pošten nogomet. Sigurni smo da takvih u ovoj državi još uvijek ima.'