Hajduk je u španjolskom blatu izgubio od Poljaka...

Hajduk je na pripremama u španjolskoj Marbelli odigrao utakmicu protiv poljske Arke. U izrazito lošim uvjetima (kiša i blato) izgubili su sa 2-1...

Hajduk je protiv Arke izgledao solidno, s obzirom na stanje terena. Jaka kiša uništila je travnjak pa je nogomet na trenutke više nalikovao piciginu na Bačvicama. Poveli su Poljaci u 20. minuti nakon kornera i jedne gužve u petercu. Hajduk je izjednačio u 38. minuti golom Ivan Lendrić. Međutim, kratko je trajalo izjednačenje. Već u sljedećem napadu golman Tomić skrivio je penal i Arka je zabila za 2-1, što je bio i konačan rezultat. Bijeli su u samoj završnici propustili nekoliko solidnih prilika. Hajduk je bodrila skupina od 20 Torcidaša, pristigla iz Splita. U zadnjim trenucima utakmice i jedna loša vijest. Ozlijedio se Mario Maloča koji je nezgodno pao na rame. Na pripreme u Marbellu doputovalo je i pojačanje iz Zadra, Marin Ljubičić.