Hezonjin show: Dijelio blokade, asistencija večeri, zakucavanja

Na NBA parketima noćas je odigrano šest utakmica uz nastupe dva hrvatska košarkaša. Obojica su pružili dobre partije i slavili, Hezonja protiv Mavericksa, a Zubac protiv Spursa

Ponovno je Mario Hezonja bio u prvoj petorci Magica, ponovno je dobio najviše minuta u igri (34) i opet je ostavio vrlo dobar dojam u pobjedi Orlanda protiv Mavericksa 105-100. Zabio je 12 koševa uz slabašan šut iz igre (5/14) te imao osam skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i tri blokade. Jedna od te tri 'banane' stigla je četiri sekunde prije kraja na pokušaju za tri poena Jalena Jonesa pri rezultatu 104-100 za Magic.

Oduševio je Mario i asistencijom večeri na samom startu za Aarona Gordona koji je utakmicu završio sa 20 koševa i četiri skoka. Jedna od najboljih akcija večeri svakako je i strašno zakucavanje na 'alley-oop' Shelvina Macka. Orlandu je ovo druga pobjeda u nizu, no neće im puno pomoći da se dignu tablici s obzirom da su pretposljednja momčad Istoka s 24 pobjede i 54 poraza.

Svoje minute na parketu odlično je opet iskoristio Ivica Zubac. Igrao je 28 minuta, zabio osam koševa te imao šest skokova i šest asistencija uz sjajan šut iz igre 4/6. Lakersi su pobijedili Spurse nakon priodužetka 122-112, a predvodio ih je Kyle Kuzma s 30 koševa i pet skokova.

Dario šarić i dalje je na bolovanju nakon bakterijske infekcije lakta, no Sixersi su i bez njega, ali i bez Embiida, pobijedili Pistonse 115-108. Philadelphiji je to 12. pobjeda u nizu po čemu su daleko najbolja momčad u NBA-u u ovom trenutku. Nitko im po trenutačnoj formi nije niti blizu. Cleveland ima četiri pobjede u nizu, a upravo se s njima Sixersi bore za treće mjesto na Istoku, i jedni i drugi su sada na 48 pobjeda i 30 poraza.

Bez Šarića i Embiida sve konce u rukama drži Ben Simmons koji je ovoga puta zabio 16 te imao šest skokova i sedam asistencija. Odličnu utakmicu protiv Detroita odigrao je JJ Redick s 25 koševa, Ilyasova je imao double-double (13 koševa, 11 skokova), Covington zabio 12, Belinelli 19...

Od ostalih utakmica Miami je pobijedio Atlantu 115-86, Toronto Boston 96-78, a New Orleans Memphis 123-95.