Horvat je zabio 11 komada, ali Zagreb je potonuo u završnici

Dugo, sve do 49. minute Zagreb je vodio. Odigrali su možda i najbolje prvo poluvrijeme ove sezone u Ligi prvaka, ali u nastavku su golmani skinuli samo jedan šut, primili 19 golova i Szeged je pobijedio 30-28

Šteta! Bila je to fantastična partija Zlatka Horvata, tim nevjerojatnija jer je igrao na poziciji desnog vanjskoga, ali Zagreb je svejedno ostao bez bodova u Mađarskoj. Szeged je na kraju slavio 30-28 u superneizvjesnoj utakmici. A Horvat je zabio 11 golova! Čak osam iz igre i još tri iz sedmeraca... Bičanić je šutirao 5/7, tri gola s krila dodao je Ravnić, ali nije bilo dovoljno.

Prvo poluvrijeme Zagreb je okončao s vodstvom 15-11 i bilo je to definitivno najboljih 30 minuta "plinara" ove sezone u Ligi prvaka. Imali su u jednom trenutku i "plus pet" (14-9). Izvrsno je u prvih 30 minuta branio Urh Kastelic. Skinuo je dva sedmerca u nizu, oba Islanđaninu Sigumarssonu i još tri-četiri zicera.

Za to vrijeme izvrsni Pavlović mirno je gradio napade, a Zagreb uvjerljivo vodstvo. Samo 11 golova primili su do poluvremena, zabili 15 i Mađari su bili u velikim problemima, budući da im je prvi golman Sierra imao jednu jedinu obranu, a pričuvni Šego niti jednu. Jako dobro izgledala je Saračevićeva momčad.

No drugi dio donio je drukčiji, bolji i ubojitiji Szeged. Nakon početna dva promašaja sedmeraca trener Mađara Juan Pastor promijenio je izvođača i to je dalo krila Šoštariću, koji je odigrao najbolju partiju ove sezone - čak 10 golova zabio je bez promašaja! Uz njega, ključni čovjek Szegeda u nastavku bio je reprezentativni pivot Banhidi. Primao je loptu za loptom, razgrtao obranu Zagreba i uspio zabiti pet golova bez promašaja, izboriti tri isključenja i još barem toliko sedmeraca. Bio je nezaustavljiv u nastavku za umornu obranu Zagreba. Kao i srednji vanjski Skube, koji je zabio pet golova bez promašaja, kao i Banhidi.

U nastavku su Zagrebovi golmani obranili tek jednu loptu, pokušao je Saračević umjesto Kastelica, koji je bio ispao iz ritma, uvesti mladog Jovića. Ali nije pogodio i čak 19 golova primio je Zagreb u nastavku. Szeged ih je u 49. minuti sustigao, a potom u završnici i prestigao nakon dva isključenja "plinara" u završnih pet minuta.

Šteta, bila je to izvrsna prilika da Zagreb ode korak ispred Wisle uoči odlučujuće utakmice protiv Kristianstada u zadnjem kolu.

Nakon nepotpunog 13. kola PPD Zagreb je na sedmom mjestu sa šest bodova, koliko ima i šestoplasirana Wisla Plock koja u nedjelju dočekuje RN Loewen. Kako bi Zagreb zadržao izglede za plasman u nokaut fazu, Wisla ne smije pobijediti Loewen. Vodeći Vardar ima 20 bodova, druga je Barcelona sa 18, ali uz utakmicu više.

PPD Zagreb u posljednjem, 14. kolu dočekuje posljednji Kristianstad. Utakmica je na rasporedu 4. ožujka.