Hrabri Palermo i Siena šokirali Juventus i Romu

U šestom kolu talijanske lige dogodila su se dva velika iznenađenja, a priredili su ih Palermo i Siena, svladavši Juventus (2-1), odnosno Romu (1-0)

Nogometaši Palerma napravili su podvig u Torinu. Odigrali su mušku utakmicu protiv Juventusa, te slavili vrijednu pobjedu 2-1. Već u 24. minuti Sicilijanci su vodili 1-0, zahvaljujući bivšem igraču Juventusa Fabriziju Miccoliju. Iskusni Alessandro Del Piero izjednačio je majstorski izvedenim slobodnim udarcem u 39. minuti, no samo nekoliko minuta kasnije Sissoko je dobio crveni karton. Juventus je s deset igrača i bez pouzdanog defanzivnog veznog igrao puno slabije, a Palermu se sve isplatilo u 81. minuti. Malo poznati Mchedlidze postigao je gol za veliku pobjedu. Dario Knežević odigrao je cijelu utakmicu, a talijanski mediji njegov nastup ocijenili su prolaznim.
Da Palermo ne bude autor jedinog iznenađenja u šestom kolu pobrinula se Siena, pobjedom protiv Rome 1-0. Golom Fricka u sudačkoj nadoknadi prvog dijela domaćini su poveli, a Roma nije uspjela izjednačiti zahvlajujući svojim izrazito dekoncentriranim braničima. Crvene kartone dobili su Panucci i Mexes, što je itekako olakšalo posao Sieni.

6.KOLO:

Juventus - Palermo 1-2 (Del Piero 39 / Miccoli 24, Mchedlidze 81)
Siena - Roma 1-0 (Frick 45)
Chievo - Fiorentina 0-2 (Kuzmanović 32, Gilardino 74)
Udinese - Torino 2-0 (Quagilarella 44, 77)
Atalanta - Sampdoria 4-2 (Floccari 35, 77, Garics 39, Doni 83 / Cassano 7, 54-11m)
Reggina - Catania 1-1 (Costa 80 / Paloucci 69)
Genoa - Napoli 3-2 (Papastathopoulos 44, Paladino 52, Milito 73 / Lavezzi 1, Denis 75)