Hrvatska U-18 osvojila broncu: "Umorni smo, ali jako sretni"

Mlada hrvatska košarkaška reprezentacija U-18 pobijedila je grčke vršnjake u utakmici za treće mjesto na EP-u u Turskoj te se tako okitila brončanom medaljom

Mladi Hrvati zaključili su Europsko prvenstvo za igrače do 18 godina pobjedom. U utakmici za treće mjesto Hrvatska je pobijedila Grčku 75-71 i tako potvrdili da njihova generacija ima svijetlu budućnost .

Iako su gubili osam razlike nakon prve četvrtine , "kockasti" su se vratili već do poluvremena i poveli 30-28 , a nakon izjednačene treće dionice, ključan je bio početak zadnje četvrtine u kojem su serijom 10-0 otišli na 60-52 i prednost održali do kraja.

Grci su osam sekundi prije kraja pokušajem za tricu Oikonomopoulosa pri rezultatu 73-71 za Hrvatsku imali priliku povesti , ali lopta nije ušla u koš i, nakon manje drame, Hrvati su mogli početi slaviti veliki uspjeh na EP-u u Turskoj .

Najbolji su u hrvatskim redovima bili Lovro Mazalin i Marko Arapović s po 24 koša , a 14 poena i 10 asistencija dodao je Dragan Bender .

- Bila je to teška utakmica . Bili smo jako umorni poslije poraza od Turske. Pobijedili smo i jako smo sretni , ali mislimo da smo mogli igrati u finalu . Puno smo toga naučili od jučer, odigrali smo dobro u obrani i pokazali da smo sposobni to učiniti - rekao je Bender nakon utakmice, a prenosi Fiba na svojim službenim stranicama .

Hrvatska je na turniru u Turskoj pružila briljantne partije i redom dobivala Englesku 41 , Litvu 23 , Francusku 17 , Poljsku i Latviju 20 , Italiju 16 , Španjolsku 15 koševa razlike, da bi serija stala u polufinalu porazom od domaćina 74-67 .

U finalu je Turska pobijedila Srbiju 85-68 (25-11, 11-17, 32-18, 17-22).