Hrvatska u posljednjoj četvrtini propustila +10 protiv Francuza

Naši košarkaši vodili su 69-59 osam minuta prije kraja susreta, ali nisu uspjeli doći do pobjede protiv Francuske na turniru u Pau. Utakmica je završila rezultatom 81-71

Izbornik Jasmin Repeša isprobava različite kombinacije za Svjetsko prvenstvo, koje krajem mjeseca započinje u Španjolskoj. Na pripremnom turniru u Pauu, naša je reprezentacija u prvom kolu igrala protiv aktualnih europskih prvaka, koji su i bez Tonyja Parkera odlična ekipa.

Najbolje se to vidjelo u prvoj četvrtini, kad su pobjegli na 24-10 odličnom obranom. Za Repešu je mnogo bolja bila druga četvrtina. Preko Roka Ukića i Marija Delaša, Hrvatska je došla na jednoznamenkasti zaostatak, a nakon devet prekršaja u prvoj četvrtini, u drugih deset minuta naši su napravili samo dva za osam minuta, što je Šariću i Bogdanoviću omogućilo da dovedu Hrvatsku na 35-30. Preko zvijezde Portland Blazersa Nicolasa Batuma, Francuska dolazi do 44-33

Šarićeva čudesna četvrtina

To da je Dario Šarić čudo, to znaju i ptice na grani. Ali njegova treća četvrtina bila je za pamćenje - sam je uz dva koš-faula i jedno zakucavanje dovukao Hrvatsku na minimalni zaostatak protiv europskih prvaka, pa je štafetu preuzeo Luka Žorić i sa šest vezanih slobodnih bacanja osigurao prednost od 64-57 nakon 30 minuta igre. Treću četvrtinu Šarić i društvo dobili su s 31-13.

Početkom posljednje četvrtine bilo je i deset razlike za naše, nakon trice Luke Babića iz kuta za 69-59, ali to je bilo to od Hrvatske u petak. Francuzi su ubacili u višu brzinu, Rudy Gobert dominirao u oba reketa, a nitko od naših nije pronašao pravi način za postizanje koša. Francuska je u posljednjih osam minuta napravila 22-2, čime je došla do pobjede od 81-71.

U subotu protiv Srbije

Žorić je bio najbolji hrvatski strijelac sa 20 poena, a Šarić je zabio 17. Repeša nije računao na Stipčevića, Markotu i Andrića, dok Bilan nije ulazio u igru. Thomas Heurtel predvodio je Francuze s 14 poena.

U drugom kolu Hrvatska u subotu igra protiv Srbije, koja je u petak poražena od Grčke sa 66-64.