Hrvatski derbi pripao je Vekić: Ajli je prepustila tek tri gema

Vekić je dominirala i slavila nakon svega 72 minute. U oba seta je po dva puta oduzimala servis svojoj suparnici. U prvom setu kod rezultata 1-0 i kod 4-1, dok je u u drugom setu povela 4-0 uz dva breaka

Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Istanbulu nakon što je u dvoboju drugog kola pobijedila sunarodnjakinju s australskom putovnicom Ajlu Tomljanović 6-1, 6-2.

Vekić je dominirala cijeli meč i slavila je nakon svega 72 minute. U oba seta je po dva puta oduzimala servis svojoj suparnici. U prvom setu kod rezultata 1-0 i kod 4-1, dok je u u drugom setu povela 4-0 uz dva breaka.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga Donnina pobjeda. Prvi put je slavila u rujnu 2014. u kvalifikacijama turnira u kineskom Wuhanu.

Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv Rumunjke Irine-Camelije Begu koja je u 2. kolu pobijedila Amerikanku Christinu Mchale 6-4, 6-4.

Vekić i Begu su do sada igrale dva puta međusobno i oba puta je slavila Rumunjka, 37. tenisačica svijeta. Prvi put su igrale 2012. u Taškentu gdje je Begu slavila 6-4, 6-4, dok je dvije godine kasnije u Moskvi pobijedila 7-6, 1-6, 6-3.