Hrvatski juniori u četvrtfinalu! Za polufinale protiv Kanade...

Hrvatska U-19 pobijedila je Kinu 75-68, a za polufinale Svjetskog prvenstva igrat će protiv Kanade. Ivica Zubac predvodio je Hrvatsku u slavlju protiv Kine s 23 poena...

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 19 godina izborila je četvrtfinale Svjetskog prvenstva! Hrvatski juniori pobijedili su Kinu 75-68, a za polufinale će igrati protiv Kanade.

Teže od očekivanog. Tako bi se nekako mogao sažeti susret protiv Kine. Hrvatska je igrački puno kvalitetnija, ali nakon tri četvrtine imali smo tek šest koševa prednosti. Furiozno su krenuli hrvatski juniori u posljednjih 10 minuta igre s 10-1 serijom i sedam minuta prije kraja imali su 68-53.

No uporni Kinezi se vraćaju i samo tri minute prije kraja stižu na četiri koša zaostatka. Ivica Zubac pogađa dva slobodna bacanja, a Nik Slavica tricu i to je bilo to.

Najbolji u redovima hrvatske bio je Ivica Zubac s 23 koša i devet skokova, Božić je zabio 19 koševa uz 10 skokova.

Hrvatska će u petak za polufinale igrati protiv Kanade, koja je u osmini finala pobijedila Južnu Koreju 100-64. Naši će se morati paziti Dillona Brooksa koji je u toj utakmici zabio 19 koševa uz 9 skokova i asistencija.