I bez Balića i Metličića do lake pobjede u Slovačkoj

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je 30-26 Slovačku u gradiću Hlohovcu. U subotu je na rasporedu ogled protiv Grčke u Osijeku

Balić, Metličić i Špoljarić su, iz različitih razloga, utakmicu u Hlohovcu gledali iz fotelja. Ali za dobiti solidnu Slovačku, pa čak i na njihovom terenu, Hrvatskoj taj trojac i nije neophodan. Jednako kao ni Šprem, Hrvatin, Horvat... U takvoj situaciji glavne su uloge preuzeli Lacković, Vori, Duvnjak, Vukić i Alilović, uz 'miljenika nacije' Ivana Čupića. Dovoljno širine, pogotovo ako i svi drugi daju svoj doprinos. Ovoga puta su dali i Slovaci mogu biti sretni i zadovoljni što su na kraju ostali na samo četiri gola minusa.
Gotovo šest minuta nije bilo golova, neobično dugo na semaforu je stajalo početnik 0-0. Otvorio je Ljubo Vukić golom s krila, nakon čega su slijedile četiri minute s osam golova na obje strane. Slovačka nije mogla dugo pratiti viceprvake svijeta, već na 11-6 bili su u minusu koji je protiv Hrvatske teško stići. Raspucani Lacković je svojim petim golom iz petog pokušaja postavio ogromnih 17-10 u završnici poluvremena.
Slovaci su nešto pokušavali u nastavku, ali niti u jednom trenutku nisu prišli ni blizu. Uspjeli su nekoliko puta doći na četiri gola zaostatka, no odgovor je redovito stizao minjevitom brzinom. Zanimljivo, najopasniji su bili u trenucima kada su bili s igračem manje na parketu. Jednako kao što je zanimljivo da je Hrvatska ponovno igrala neke kombinacije koje nisu upalile još tamo od Kuvajta na SP-u...