Ipak ništa od finala sa Srbijom: Grci su srušili 'mini barakude'

U polufinalu svjetskog vaterpolskog prvenstva naši su mladi vaterpolistiizgubili od Grčke 15-6 nakon katastrofalne treće četvrtine u kojoj su Grci serijom 5-0 otišli na nedostižnih 13-5

'Mini barakude' ostale su na korak od uzvrata sa Srbijom od koje su izgubili u skupini 11-6. U polufinalu svjetskog U20 prvenstva deklasirali su ih Grci sa velikih 15-6 te će 'mini barakude' sad u borbu za broncu protiv Talijana koji su izgubili od spomenutih Srba 9-7.

Grci su od samog početka bili u vodstvu te su već na poluvremenu imali tri gola razlike (8-5), a s katastrofalnom trećom četvrtinom u kojoj su Grci napravili seriju 5-0 jednostavno više nije bilo moguće dostići osam golova razlike (13-5).

Hrvatska reprezentacija, koju vodi trener Joško Kreković, doživjela je težak poraz od vršnjaka iz Grčke te su prekinuli niz pobjeda na ovom prvenstvu. Kod naših je Penava postigao dva gola, a kod Grka je Gkiouvetsis zabio pet golova, a vratar Mitrakis imao čak 16 obrana.

'Mini barakude' će u dvoboju za broncu igrati s Italijom, koja je u drugom polufinalu izgubila od Srbije s 7-9.

HRVATSKA – GRČKA 6:15 (2:4, 3:4, 0:5, 1:2)

Al Kuwait- Plivalište šeik Nasser Al Mohammad. Gledatelja 400. Suci: Spiritosanto (SAD) i Aimbetov (Kazahstan). Opunomoćenik: Cameron (Australija)

Hrvatska: Jurlina (4 obrana), Malenica, K. Kreković 1 (1), Vrdoljak 1 (1), Bajić 1, Kržić, Solje, Herceg, Penava 2 (2), Biljaka, Žuvela 1, Paparić, Sunara ( o obrana). TRENER: Joško Kreković

Grčka: Dalmaras, Kalegopoulos 2, Alafragkis 1, Gkiouvetsis 5, Nikolaidis 3 (1), Papanastasiou 3, Kakaris, Rompopoulos, Papageorgiou, Diplaros, Chalyvopoulos, Goniotakis 1, Mitrakis (16 obrana). TRENER: Nikolaos Karamanis

Peterci: Grčka 1-1, Hrvatska 4-4.

Isključenja : Hrvatska 8, Grčka 11.

Igrač više: Hrvatska 1-7 (14%), Grčka 5-7 (71%)