Irving i Smith nevjerojatnim tricama 'ukrali show' Jamesu

Zabili su domaćini 16 trica, a tri su se posebno izdvojile te zasjenile učinak King Jamesa koji je zabio 20 koševa, 10 skokova i 12 asista za svoj prvi 'triple-double'

Cleveland Cavaliersi svladali su Chicago Bullse 99-94 te tako praktički osigurali prvo mjesto u Centralnoj diviziji te drugu poziciju na Istoku uoči doigravanja. LeBron James je zabio 20 koševa, dodao 10 skokova i 12 asistencija za svoj prvi 'triple-double' od povratka među Cavse koji su tako ostvarili 18. domaću pobjedu u nizu . Zabili su domaćini čak 16 trica , a tri su se posebno izdvojile te zasjenile učinak King Jamesa.

Dvije su bile djelo Kyrieja Irvinga koji je sinoć zabio 27 koševa. Prvu je zabio na kraju prve četvrtine iz lijevog mrtvog kuta, a drugu pri isteku napada u trećoj četvrtini kod rezultata 70-60 za Cavse s pola igrališta.

Međutim, veliku konkurenciju Irvingu pružio je J. R. Smith koji je utakmicu završio s 24 koša, od čega trice 8/17. Na kraju prvog poluvremena Cavsi su odigrali brzu akciju za tricu. Smith je ostao na samom rubu igrališta i potpuno izvan ravnoteže s više od deset metara pogodio koš.

Centar Chicaga Joakim Noah samo je kratko izjavio:

- Bogovi košarke večeras su definitivno bili na njihovoj strani.

Trener Cavsa, David Blatt , također je bio oduševljen dalekometnom paljbom svojih igrača.

- Dugo vremena sam u košarci, ali nikada nisam vidio tri ovakve trice u jednoj utakmici.