Ma, čudo: Fati postao najmlađi strijelac u povijesti Lige prvaka

Sa 17 godina i 40 dana mladić iz Gvineje Bisau postao je najmlađi strijelac u povijesti Lige prvaka. Nekoliko mjeseci ranije zlatnim se slovima upisao i u povijesti La Lige u kojoj nitko tako mlad nije zabio gol

Do 87. minute trajala je Interova tanka nada da može do osmine finala Lige prvaka. Sve dok Barcelonino čudo Ansu Fati nije pogodio za 2-1 i pobjedu Katalonaca usred Milana.

GOLMAN GENKA Ispisao povijest Lige prvaka pa se izblamirao za tri minute

Bio je to trenutak za povijest. Sa 17 godina i 40 dana mladić iz Gvineje Bisau postao je najmlađi strijelac u povijesti Lige prvaka srušivši rekord dug 22 godine. Te 1997. Peter Ofori-Quaye zabio je za Olympiacos protiv Rosenborga sa 17 godina i 194 dana. Pa je sada Mateo Kovačić pao na treće mjesto, Kova je protiv Lyona 2011. u onom porazu 1-7 imao 17 godina i 215 dana.

Nekoliko mjeseci ranije Fati se zlatnim slovima upisao i u povijesti La Lige u kojoj nitko tako mlad nije zabio gol.

INTER - BARCELONA 1-2 Brozović i Inter ispali iz Lige prvaka! Presudio im mladi Fati

Ispala je ovo večer 17 godišnjaka u Ligi prvaka jer je i Genkov golman Maarten Vandevoordt sa 17 je godina i 287 dana od danas najmlađi golman koji je branio u povijesti Lige prvaka.

Na petom mjestu te liste je bivši golman zagrebačkog Dinama Adrian Šemper, koji je imao 18 godina i 245 dana, kada je branio u utakmici LP protiv Lyona 14. rujna 2016. (Lyon - Dinamo 3-0).