Istra je remijem protiv Dinama osigurala barem razigravanje

Istra je odigrala 1-1 protiv Dinama na Aldo Drosini i napravila korak prema ostanku u ligi uoči zadnjeg kola. Istra je na dva boda ispred devetoplasiranog NK Osijeka...

Istra se još nije spasila, iako više ne može ni teoretski biti posljednja i izravno ispasti iz lige. No na korak je do ostanka u ligi nakon 1-1 protiv Dinama na Aldo Drosini. Dinamo je na korak do rekordne sezone bez poraza.

- Dominirali smo, ali fizičko i emotivno pražnjenje protiv Splita ostavilo je traga. Nismo dali onaj završni impuls i prelomili utakmicu. No nismo izgubili i korak smo bliže fantastičnom uspjehu, osvajanju naslova bez poraza - rekao je Zoran Mamić.

Pamićeva momčad u posljednje kolo na gostovanje kod Zagreba ide s dva boda prednosti ispred devetoplasiranog Osijeka. Istra bježi posljednjem Zadru četiri boda.

Dinamo je nastavio niz. 'Modri' su sad na 36 prvenstvenih utakmica bez poraza, a posljednji put u HNL-u izgubili su upravo od Istre, lani u Puli. Dinamo je istrčao bez nekoliko važnih igrača, a gosti su poveli u 60. minuti golom Juniora Fernandeza.

Pamićeva momčad, koja je također bila bez bitnih igrača, izjednačila je u 71. minuti, a zabio je Jo. Bio je to gol kojim je Istra napravila velik korak prema ostanku u ligi. Osijek u zadnjem kolu dočekuje Slaven. Zadar je odavno drugoligaš...