Istra osvojila sva tri boda u Koprivnici, Belupo pao s 2-0

Koprivničani su na osmom mjestu ljestvice sa 18 bodova, dok je Istra peta sa 32 boda. Momčad iz Pule pobijedila je u Koprivnici golovima Tomislava Havojića

U prvoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici izgubio od Istre 2-0.

Za Puljane nije moglo bolje početi, poveli su već u 5. minuti. Nakon udarca Havojića glavom, Pelin je samo kratko odbio loptu, točno do Radonjića, koji opet vraća do Havojića, a on zabija za 1-0 Istre.

Drugi gol igrači Igora Pamića, kojim su riješili pitanje pobjednika, zabili u 52. minuti i to iz penala. Gregurina je u šesnaestercu igrao rukom, a siguran realizator bio je Havojić.

Slaven Belupo do kraja utakmice imao je dominaciju, ali rezultat se više nije mijenjao.

Koprivničani su na osmom mjestu ljestvice sa 18 bodova, dok je Istra peta sa 32 boda.