Italija: Milan izgubio od Atalante, poraz Fiorentine

"Milanezi" su na San Siru u utakmici 30. kola talijanskog prvenstva izgubili od Atalante 2-1, a Udinese je slavio protiv Fiorentine 3-1

Nogometaši Milana izgubili su 31. kolu talijanskog prvenstva od Atalante na San Siru 2-1. Floccari u 32. i Langella u 42. minuti prvog poluvremena doveli su Atalantu u vodstvo. Pet minuta prije kraja Paolo Maldini smanjio je na 2-1. Andrea Pirlo je i promašio penal, a Alessandro Nesta zaradio crveni karton (87.) zbog prigovora. Udinese je svladao Fiorentinu 3-1 golovima Gökhana (13.), Di Natalea (72.) i Quagliarelle (76), a počasni gol za "viole" postigao je Bobo Vieri (63.).
Dario Knežević odigrao je cijelu utakmicu u remiju svojeg Livorna protiv Siene (0-0). Genoa  je svladala Regginu 2-0, a bivši nogometaš Hajduka Ivan Jurić odradio je svih 90 minuta za Genou. Poveli su domaćini preko Marca Borriella, kojem je ovo bio 18. prvenstveni gol i sad je opet na prvome mjestu ljestvice strijelaca. Drugi pogodak djelo je Rossija u sudačkoj nadoknadi. Saša Bjelanović bio je na klupi u gostujućoj pobjedi Torina kod Catanije (2-1). Napoli je golom Mareka Hamšika bio bolji od Palerma 1-0.

REZULTATI 30. KOLA TALIJANSKOG PRVENSTVA
Milan – Atalanta 1-2 (Maldini 85. / Floccari 32., Langella 42.), Udinese – Fiorentina 3-1 (Inler 13., Di Natale 72., Quagliarella 76. / Vieri 63.), Catania – Torino 1-2 (Spinesi 3. / Diana 4., Di Michele 63.), Empoli – Sampdoria 0-2 (Sammarco 7., Marzoratti 16.-ag), Genoa – Reggina 2-0 (Borriello 59., Rossi 90.+2) Livorno – Siena 0-0, Napoli - Palrmo 1-0 (Hamšik 90.)