Ivan Dodig i Melo uvjerljivo se plasirali u četvrtfinale parova

Pobjednici Roland Garrosa su nakon sata i 23 minute igre slavili 3-0 u setovima (6-1, 6-4, 7-6(6)) protiv pobjednika iz 2012., Jonathana Marraya i Frederika Nielsena

Hrvatsko-brazilski par Ivan Dodig/Marcelo Melo plasirao se u četvrtfinale Wimbledona u igri parova. Pobjednici Roland Garrosa su nakon sata i 23 minute igre slavili 3-0 u setovima (6-1, 6-4, 7-6(6)) protiv pobjednika ovog turnira iz 2012. godine, Britanca Jonathana Marraya i Danca Frederika Nielsena

Drugi nositelji uvjerljivi su bili od samog početka meča te brzo poveli 5-0 za konačnih 6-1 u prvom setu u samo 19 minuta igre. Za osvajanje drugog seta dovoljan je bio jedan break, i to u petom gemu, dok je treći set otišao u tie-break gdje su Dodig i Melo nakon propuštene meč lopte kod 6-5, već kod 7-6 uspjeli ostvariti konačnu pobjedu.

Hrvat i Brazilac već su igrali finale Wimbledona, a na tom putu ove godine još su im ostale dvije stepenice. Na prvoj će igrati protiv Izraelca Jonathana Erlicha i Nijemca Philippa Petzschnera

Pavić i Venus nemoćni protiv braće Bryan

Spomenimo i kako Mate Pavić u paru s Novozelanđaninom Michaelom Venusom nije uspio do slavlja protiv prvih nositelja, najuspješnijeg teniskog para svih vremena, američke braće Boba i Mikea Bryana, koji su za sat i 33 minute slavili 3-0 u setovima (7-6(4), 6-3, 6-1).