Ivan Jurić opet na terenu, Roma u nadoknadi za bod

Nogometaši Rome golom su u 93. minuti osvojili bod na gostovanju kod Fulhama. Jurićeva Genoa izgubila je od Lillea 3-0, a HSV je pobijedio Celtic

Ivan Jurić je bio van travnjaka posljednjih mjesec i pol dana zbog ozljede, a vratio se protiv Lillea odigravši svih 90 minuta. Lille je od početka bio dominantna momčad na travnjaku, a bolju je igru okrunio tek u 38. minuti golom Ludovica Obraniaka. U nastavku su Francuzi nastavili pritiskati gol Genoe, te su do kraja golovima Roberta Vitteka i Edena Hazarda skočili na sam vrh ljestvice. U drugoj utakmici B skupine Valencia na Mestalli nije uspjela slomiti otpor praške Slavije, te je dvoboj završio podjelom bodova 1-1. U utakmicama skupine C Hapoel je u Tel Avivu uvjerljivo pobijedio bečki Rapid (5-1) u čijim je redovima hrvatski napadač Nikica Jelavić odigrao svih 90 minuta. U najboljoj je prilici Jelavić bio u 35. minuti kod rezultata 1-1, ali je njegov udarac glavom zaustavila vratnica. Škotski Celtic je i nakon trećeg kola Europa lige ostao samo s jednim bodom na kontu. Poražen je na svom Celtic Parku od HSV-a 1-0. U skupini D Sporting je nastavio sjajan niz: i u trećoj utakmici upisao je treću pobjedu. U drugoj odigranoj utakmici Hertha je nastavila sa svojim mizernim igrama ove sezone, te je poražena u Berlinu od Heerenveena 1-0. Roma je za remi u Londonu Fulhamu zabila tek u 93. minuti iako je cijelo vrijeme bila bolja na terenu. Roma je posebno nasrnula na suparnička vrata, i po izjednačenje, nakon 77. minute kada je Kelly zaradio crveni karton i ponudio gostima penal za izjednačenje, ali Mirko Vučinić u tom slučaju nije uspio svladati Schwarzera. U toj skupini je na vrh ljestvice izbio švicarski Basel koji je s 2-0 prošao gostovanje u Sofiji. U ogledu hrvatskih nogometaša Panathinaikos je slavio protiv Sturma minimalnu 1-0 pobjedu. Hrvatski vratar Mario Galinović je proveo cijeli ogled na klupi Panathinaikosa, dok je Ante Rukavina u igru ušao tek u zadnjih pet minuta. Na drugoj strani je Gordon Schildenfeld odigrao svih 90 minuta. Prva momčad na ljestvici je Galatasaray koji je sa stilom pobijedio bukureštanski Dinamo 4-1.

SKUPINA A
AJAX - DINAMO 2-1 (Suarez 3-11m, Rommedahl 80 / Tomečak 90+3)
TEMIŠVAR - ANDERLECHT 0-0
POREDAK: 1. Ajax 5, 2. Anderlecht 5, 3. Dinamo 3, 4. Temišvar 2.
SKUPINA B
LILLE - GENOA 3-0 (Obraniak 38, Vittek 63, Hazard 84)
VALENCIA - SLAVIA 1-1 (Navarro 63 / Naumov 27)
POREDAK: 1. Lille 7, 2. Valencia 5, 3. Genoa 3, 4. Slavia 0.
SKUPINA C
CELTIC - HSV 0-1 (Berg 63)
HAPOEL - RAPID 5-1 (Dober 30-ag, Mentešašvili 54, Shechter 59, Vermouth 69, Lala 90 / Hofmann 32)
POREDAK: 1. Hamburg 6, 2. Hapoel 6, 3. Rapid 4, 4. Celtic 1.
SKUPINA D
HERTHA - HEERENVEEN 0-1 (Losada 36)
VENTSPILS - SPORTING GIJON 1-2 (Laizans 64 / Veloso 6, Moutinho 85)
POREDAK: 1. Sporting 9, 2. Heerenveen 4, 3. Ventspils 2, 4. Hertha 1.
SKUPINA E
FULHAM - ROMA 1-1 (Hangeland 24 / Andreolli 90+3)
CSKA SOFIJA - BASEL 0-2 (Frei 20, 63)
POREDAK: 1. Basel 6, 2. Fulham 5, 3. Roma 4, 4. CSKA Sofija 1
SKUPINA F
GALATASARAY - DINAMO BUKUREŠT 4-1 (Kewell 33, Nonda 42, 46, Elano 58-11m / N'Doye 63)
PANATHINAIKOS - STURM 1-0 (Salpingidis 60-11m)
POREDAK: 1. Galatasaray 7, 2. Panathinaikos 6, 3. Dinamo Bukurešt 3, 4. Sturm 1