Ivan Ljubičić izborio drugo kolo preko Srbina Troickog

Ivan Ljubičić igrat će u drugom kolu ATP turnira Masters serije u Parizu. U prvom kolu Ljubičić je savladao Srbina Viktora Troickog 6-3, 6-4

Hrvatski je tenisač odigrao kvalitetan meč u kojem je dva puta oduzimao servis svojem protivniku (od šest prilika), a na svoj servis Troickom nije dozvolio ni jednu break šansu. U prvom setu Ljubičić je Troickog breaknuo pri vodstvu 3-2, dok je u drugom setu došao do prednosti odmah na početku. Ukupno je Ljubičić odservirao sedam aseva, a nakon prvog servisa je osvojio čak 82% poena. Ljubičićev protivnik u drugom kolu bit će ruski tenisač Nikolaj Davidenko, šesti nositelj turnira. Ljubičić i Davidenko su se dosad susretali sedam puta i uspješniji je hrvatski tenisač s četiri pobjede. Ove godine igrali su dva puta, a svaki je slavio jednom. Ljubičić je slavio na Roland Garrosu u teških pet setova, dok je u Hamburgu Davidenko lako slavio u dva seta.