Ivica Kostelić trećim mjestom u slalomu najavio borbu za vrh

Skijaši su se nakon trotjedne pauze preselili u Finsku. Ivica Kostelić nakon šestog mjesta u prvoj vožnji naposljetku osvojio treće mjesto u Leviju

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić na uvodnom slalomu nove sezone osvojio je treće mjesto u finskom Leviju. Pobjedu je odnio Francuz Jean-Baptiste Grange, a ispred Ivice se još ugurao Šveđanin Andre Myhrer.

Kostelić se u prvoj pravoj utrci sezone ( veleslalom u Söldenu je otkazan) solidnom prvom vožnjom u kojoj je držao 6. mjesto te odličnom drugom popeo do pobjedničkog postolja i upisao prvih 60 bodova.

- Zadovoljan sam rezultatom jer mi je bilo jako važno da vidim gdje sam nakon prirpema. Rezultat je odličan, sigurno mi donosi puno optimizma za predstojeće utrke. Nisam riskirao ni u prvoj ni u drugoj vožnji osim što sam dodao malo 'gasa' na kraju druge vožnje - rekao je zadovoljni Kostelić nakon trke.

Za pobjednikom Grangeom zakasnio je 0.97 sekundi, dok su svi iza Ivice imali zaostatak veći od sekunde.

Natku Zrnčiću-Dimu druga vožnja izmakla je za četiri stotinke te je završio na 31. mjestu dok Dalibor Šamšal nije završio trku.