Ivica Križanac kažnjen, BATE iznenadio Juventus

Zbog svađe s golmanom Malafejevim hrvatski reprezentativac izbačen je iz momčadi Zenita uoči dvoboja s Realom. Zenit je izgubio 1-2

Bila je to samo moja odluka, objasnio je začuđenim novinarima trener Zenita Dick Advocaat nakon što su ga zapitali zašto Ivice Križanca nema na popisu igrača za utakmicu s Real Madridom. Nakon uvjerljivog poraza u derbiju s CSKA, hrvatski nogometni reprezentativac žestoko se posvađao s golmanom Malafejevim. Napao ga je u svlačionici i izravno optužio za poraz, a Križančev ispad Advocaat je “nagradio” križanjem s popisa igrača za predstojeći dvoboj u Ligi prvaka. Nakon neuspješnog gostovanja kod Juventusa u Torinu, Zenit je pretrpio novi poraz. U vrlo zanimljivoj utakmici s više od 30 udaraca prema golu Real je slavio 2-1 golovima nizozemskog dvojca Van der Vaarta i Vana Nistelrooya. Utješni  gol za ruski sastav zabio je Portugalac Danny Miguel.
- Zaslužili smo barem bod. Kad kreirate toliko izglednih prilika protiv momčadi kao što je Real Madrid, onda je to dokaz kvalitete - požalio se Advocaat nakon utakmice. Za iznenađenje večeri pobrinuo se bjeloruski BATE Borisov odigravši s rekordnim talijanskim prvakom Juventusom 2-2.
Od potpunog rezultatskog debakla “Staru damu” spasio je dvostruki strijelac Vincenzo Iaquinta. Oba gola zabio je u prvom poluvremenu nadoknadivši tako veliku prednost malo poznatog bjeloruskog debitanta u Ligi prvaka. Hrvatski reprezentativac Dario Knežević na travnjak je istrčao u 18. minuti zamijenivši u zadnjoj liniji Juvea Nicolu Legrottagliu. U odsustvu ozlijeđenog Buffona na golu Juventusa nije se osobito iskazao Alex Manninger. Od dva udarca u okvir gola Austrijanac je primio jednako toliko golova...