Ivica razočarao: U Val d'lsereu u slalomu zauzeo je 16. mjesto

Nakon prve vožnje slaloma u Val d'Isereu Ivica Kostelić bio je sedmi sa sekundom zaostaka za Hircherom. Nije Ivica bio pravi ni u drugoj vožnji i završio je tek kao 16.

Neprepoznatljivo. Tako je vozio Ivica Kostelić slalom u Val d'lsereu. Hrvatski skijaš bio je tek 16. Prvo je mjesto osvojio francuski skijaš Alexis Pinturault. Na drugom je mjestu njemački skijaš Felix Neureuther, a treći je Austrijanac Marcel Hirscher.

Da će biti problema za Ivicu moglo se vidjeti već u prvoj vožnji. Nije Ivica bio onaj stari i prvu je vožnju završio sa sekundom zaostatka za vodećim Marcelom Hirscherom. Bio je na sedmom mjestu. No svaku je nadu u dobar plasman Ivica "ubio" drugom vožnjom.

Loše odvožena staza, teški uvjeti i tek 16. mjesto. Puno smo više očekivali od Ivice Kostelića. A  vjerojatno je i on očekivao puno više. Njegova reakcija kad je ušao u cilj u drugoj vožnji bila je dovoljan pokazatelj što Ivica misli o svom nastupu.

Live druge vožnje:

>>> Gotov je slalom u Val d'Isereu! Prvo je mjesto osvojio francuski skijaš Alexis Pinturault. Na drugom je mjestu njemački skijaš Felix Neureuther, a treći je Austrijanac Marcel Hirscher. Naš Ivica Kostelić s dvije loše slalomske vožnje zauzeo je tek 16. mjesto.

>>> Ivica Kostelić je na startu! Hrvatski skijaš ima priliku pokazati da je prva vožnja bila samo slučajnost. No neće biti lako Ivici. Staza je u lošem stanju, a vidljivost je sve lošija. Ivica ima  0.40 sekundi prednosti ispred prvoplasiranog Myhrera. Puno je izgubio na prvom prolazu Ivica i ostalo je samo 0.14. Na drugom je izgubio sve i zaostaje 0.11. Na kraju je Kostelić završio kao 11. sa 0.75 sekundi.

>>> Deset najboljih skijaša na startu. Vidljivost je sve manja, staza je sve lošija i neće biti lako našem Ivici Kosteliću i ostalim skijašima koji tek trebaju startati. Na prvom mjestu je Andre Myhrer. Drugi je Jens Byggmark, a na trećem mjestu trenutno je Wolfgang Hoerl.

>>> Pred nama je još 15 najboljih skijaša. Trenutno je u vodstvu Wolfgang Hoerl koji je odlično odvozio drugu vožnju slaloma. Iza njega je Manfred Moelgg, a na trećem mjestu je Ted Ligety.

>>> Počela je druga vožnja slaloma u Val d'Isereu.  Chodounsky je prvi skijaš koji se spustio stazom. Naš Ivica Kostelić drži sedmo mjesto nakon prve vožnje. Za vodećim Marcelom Hirscherom zaostaje punu sekundu.

Live prve vožnje:

>>> Francuz Alexis Pinturault sa startim brojem 17 slalomsku stazu u Val D'Isereu prošao je za 49.11, što je bilo brže 0.27 sekundi od Ivice Kostelića. Ivica je trenutačno sedmi.

>>> Nakon što se stazom u Val d'Isereu spustilo 15 skijaša vodi Austrijanac Marcel Hirscher. Ivica Kostelić je na šestom mjestu sa sekundom zaostatka za Hirscherom.

>>> Ivica Kostelić na šestom je mjestu sa sekundom zaostatka za vodećim Hirscherom nakon što se stazom spustilo 11 skijaša. Drugi je Manfred Pranger, a treći Felix Neureuther.

>>> Ivica Kostelić u cilj je ušao s rezultatom 49:49 sekundi, što mu je dovoljno tek za peto mjesto trenutno. Ivica uoči druge vožnje ima zaostatak od sekunde za vodećim Hirscherom.

Najava:

Organizatori slaloma u Val d'Isereu imaju velikih problema s vremenom pa su zbog novih oborina start utrke pomaknuli na 14.00 sati, dok će druga vožnja biti na rasporedu u 17.00 sati pod reflektorima.

Start utrke inače je trebao biti u 10 sati.

Organizatori utrka u Val d'Isereu i prošle su godine imali problema s vremenom, ali tada su zbog nedostatka snijega utrke Svjetskog kupa prebacili u Beaver Creek.

Na današnjem slalomu u francuskom skijalištu nastupit će i dva hrvatska predstavnika, Ivica Kostelić startat će s rednim brojem 6, dok će Dalibor Šamšal krenuli kao 55.

Ivica je nakon nastupa u Beaver Creeku prošlog vikenda imao bolove u desnom koljenu, ali ovog tjedna trenirao je normalno, te nastup u slalomu (subota) i veleslalomu (nedjelja) ne dolazi u pitanje.