Iznenadili prvaka: Split šokirao Zagreb svladavši ih s čak +28!

Košarkaši Splita nastavljaju s odličnim rezultatima u A-1 Ligi za prvaka. Nakon što su prije nekoliko dana iznenadili Zadar, u utorak su šokirali 'mrave' s 106:78

U trećoj utakmici A-1 Lige za prvaka košarkaši Zagreba u Trnskom su ugostili Split, a 'žuti' su na kraju slavili s ogromnih 106:78!  Tako nakon što su jedva pobijedili Zabok, košarkaši Zagreba u Trnskom nisu imali šanse protiv razigranog Splita.

Već do poluvremena momčad s Grupa napravila je 40 koševa prednosti! Naime, rezultat nakon prvog dijela bio je 69:29 u korist Splićana, dok su nakon prve četvrtine imali 39:15.

Podsjetimo, 'mravi' su igrali bez ključnog igrača Marija Kasuna kojem je dijagnosticirana stres-fraktura potkoljenice desne noge, ali i kronična upala tetiva.

Momčad trenera Vladimira Androića nije imala najbolji start domaćeg prvenstva. U prošlom kolu mučili su se sa Zabokom i tek u produžecima slavili 100:99, a u prvoj utakmici pobijedili su šibenski Jolly 112:75.

Najbolji kod gostiju bili su Babić sa 23, te Dijan i Mimica sa po 16 koševa dok je Nikola Vujčić dodao 14. U bolnom porazu kod Zagreba najbolji je bio Mašić sa 37 koševa, a Mulaomerović je ubacio 15.