Jakov Fak pobijedio u zadnjoj utrci sezone Svjetskog kupa...

Na kraju sezone Svjetskog kupa u biatlonu Jakov Fak (883 boda) osvojio je treće mjesto iza prvaka Francuza Martina Fourcadea (1042) i Rusa Antona Šipulina (978)

U Mrkoplju se ponovno slavi jer je Jakov Fak pobijedio u posljednjoj utrci Svjetskog kupa. Slovenski biatlonac osvojio je prvo mjesto u utrci masovnog starta na 15 kilometara u ruskom Hanti Mansisku.

Fak je utrku završio bez promašaja (38:09,80 minuta) ispred Rusa Šipulina (+10,3 sekunde/2 promašaja) i Norvežanina Boe (12,5/1).

Na kraju Svjetskog kupa Jakov Fak (883 boda) osvojio je treće mjesto iza prvaka Francuza Fourcadea (1042) i Rusa Šipulina (978).