Jansrud najbrži na skraćenom Streifu, Zrnčić-Dim bez bodova

Ivica Kostelić nije nastupio na spustu u Kitzbühelu, a 70 tisuća gledatelja čekalo je dva sata na početak natjecanja. Nakon niza odgoda zbog magle, slavio je Jansrud

Natjecanje je trebalo početi u 11:45, a počelo je točno dva sata poslije. Poznati spust po Streifu u Kitzbühelu bio je odgođen zbog guste magle koja se spustila na gornji dio staze, a na kraju su organizatori utrke početak utrke spustili s 1665 metara na 1245 metara nadmorske visine. Utrka je tako umjesto 3312 metra bila dugačka 1633 metra.

U skraćenom izdanju spusta najbolje se snašao Kjetil Jansrud. Norvežanin je završio s vremenom 58.16, a najveću brzinu pred 70 tisuća gledatelja dostigao je pri 135.40 kilometara na sat. Na postolju su završili i Dominik Paris i Guillermo Fayed. Talijan je zaostao samo dvije stotinke za pobjednikom, a Francuz je bio 21 stotinku iza Jansruda.

Jedini hrvatski predstavnik bio je Natko Zrnčić-Dim. S vremenom 59.80 bio je na 43. mjestu, s 1.63 sekunde zaostatka za najbržim. Ostao je bez bodova, pa u Svjetskom kupu i dalje ima 78 osvojenih bodova i nalazi se na 58. mjestu. Ivica Kostelić je 38. sa 142 boda, Filip Zubčić je 68. sa 61 bodom.

Vodeći je Marcel Hirscher s 916 bodova, Jansrud ima 82 boda manje, ali zato vodi u borbi za spustaški globus s 439 bodova. Sa 127 bodova manje prati ga Paris.

U nedjelju se u Kitzbühelu vozi slalom s početkom u 10:15.