Javier Zanetti spasio bod i Interovu prednost na vrhu

Roma je na San Siru vodila golom Tottija do 88. minute, ali je dvije minute prije kraja kapetan Intera zabio za bod vrijedan očuvanja prednosti

Mirko Vučinić je sjajnim driblingom u 37. minuti na lijevoj strani prošao Maicona, dodao za Maxa Tonetta, koji je proslijedio za Francesca Tottija. Romin kapetan potegnuo je iz prve i zakucao loptu u donji kut golmana Julija Cesara. Bilo je to buđenje za publiku, hladan tuš nakon ne osobito zanimljivog uvoda u veliki derbi Serije A, ogled prve i druge momčadi na tablici.
U svlačionici je na poluvremenu ostao veznjak Stanković, a Mancini je uveo napadača Davida Suaza i krenuo na sve ili ništa. I dugo, dugo nije imao ništa. Figo je u 55. minuti propustio veliku prigodu, ali svoje je šanse imala i Roma. Taddei je promašio u 59., a Aquilani u 66. minuti. Ubrzo potom odlično je pucao i Vučinić, pa Aquilani, pa onda iz De Rossi iz velike daljine. No gola za odluku nije bilo...
Roma je na terenu radila što je htjela, 'sakrila' je loptu Interu, stvarala šanse, a onda se dogodio crveni karton Mexesa. Crespo mu je pobjegao i francuski stoper morao ga je rušiti s leđa. Samo minutu ranije dobio je žuti karton, ovo mu je bio drugi i to je značilo put u svlačionicu. Tek tada Inter je uspio krenuti prema naprijed i napasti, sada već s tri napadača.
Crespo je u 86. minuti pucao glavom, no Doni mu je fantastično obranio. Samo dvije minute kasnije ni brazilski golman nije mogao spasiti. Korner je bio na lijevoj strani, a na ubačenu loptu najbolje je reagirao Javier Zanetti. S ruba šesnaesterca pogodio je strašan volej i postavio konačnih 1-1. Inter je ovaj bod 'iščupao', ali prednost je i dalje ostala velikih devet bodova. Lako je moguće da je Romi ovim remijem pobjegao i zadnji vlak...

IGOR BUDAN DOBAR, NOVI KIKS MILANA
Parma je dugo lomila otpor Udinesea, a slomila ga je tek kada je u 71. minuti ušao Igor Budan. Lucarelli je zabio za 1-0, a onda je hrvatski napadač izborio penal i utakmica je bila rješena. Igrao je i Ivan Jurić u pobjedi Genoe protiv Napolija, ali nije i Dario Šimić. Iako se Ancelotti žalio da "nema pola momčadi", opet nije bilo mjesta za Darija, koji je utakmicu proveo na klupi. Mladi Alexandre Pato zabio je za vodstvo u 55. minuti, ali samo sedam minuta kasnije Catanija je izjednačila preko Spinesija.
Fiorentina je minimalnim rezultatom pobijedila Livorno, kao i Lazio Regginu. Jedini gol za Rimljane zabio je novak iz Manchester Cityja Rolando Bianchi, i to iz penala. Golom Maccaronea u 88. minuti Siena je uzela bodove Cagliariju, a nešto uvjerljiviji bili su Palermo (2-0 vs. Empol) i Atalanta (4-1 vs. Sampdoria).

INTER - ROMA 1-1 (Zanetti 88 / Totti 38)
CATANIA - MILAN 1-1 (Spinesi 63 / Pato 55)
FIORENTINA - LIVORNO 1-0 (Papa Waigo 56)
ATALANTA - SAMPDORIA 4-1 (Doni 13, 31, Floccari 36, Capelli 53 / Volpi 2)
GENOA - NNAPOLI 2-0 (Sculli 41, Borriello 75-11m)
PARMA - UDINESE 2-0 (Lucarelli 78, Cigarini 87-11m)
LAZIO - REGGINA 1-0 (Bianchi 45-11m)
PALERMO - EMPOLI 2-0 (Simplicio 14, Rinaudo 38)