Klasnić debitirao porazom, Leki pobjeda nad PSG-om

Krenula je francuska nogometna liga, i to s furioznim završnicama u prvih devet utakmica. U srazu Rennesa i Marseillea palo je osam golova

Ivan Klasnić debitirao je u službenoj utakmici za momčad Nantesa. U Auxerreu su "kanarinci" izgubili 2-1, a Klasnić se nije upisao među strijelce iako se prilično često nalazio u izglednim prilikama. Iz igre je izašao u 82. minuti.
Domaće je u vodstvo doveo dobro nam poznati Poljak Jelen, koji je prije dvije godine torpedirao Dinamo u prvom kolu Kupa Uefe, golom u 36. minuti. Eurogolom je u 68. izjednačio De Freitas, zabivši s preko 30 metara. Konačan je rezultat četiri minute potom postavio Quercia.
Jerko Leko odigrao je svih devedeset minuta u domaćoj pobjedi AS Monaca protiv PSG-a 1-0. Gol odluke zabio je Nimani u 79. minuti. Nikola Pokrivač uopće nije bio u kadru.
Golijadi i mnogobrojnim obratima svjedočili su gledatelji u Rennesu, gdje je istoimena domaća momčad ugostila ambiciozni Marseille. Na kraju je završilo 4-4, s tim da je Rennes poveo 1-0, Marseille preokrenuo na 3-1, da bi onda opet domaći s dva gola u 90. minuti došli do 4-3. U sudačkoj je nadoknadi ipak stigao izjednačiti Grandin.
Gol je u debitanstkome službenom nastupu za Marseille upisao 21-godišnji ljevonogi napadač pristigao iz Lyona, Hatem Ben Arfa.

LE CHAMPIONNAT, 1. KOLO
Auxerre – Nantes 2-1 (Jelen 36, Quercia 72 / De Freitas 68)
Bordeaux – Caen 2-1 (Gourcuff 55, Cavenaghi 80 / Nivet 14)
Le Havre – Nice 1-0 (Lesage 72) Le Mans – Lorient 0-1 (Jallet 58)
Monaco – PSG 1-0 ( Nimani 79)
Nancy – Lille 0-0
Rennes – Marseille 4-4 (Thomert 5, 50, Cheyrou 90, Mandanda 90-ag / Kone 13, Ben Arfa 15, Niang 27, Grandin 90+2)
Sochaux – Grenoble 1-2 (Erding 77 / Akrour 86, Moreira 88)
Valenciennes – Saint-Etienne 1-0 (Danic 27-11m)