Kovač razbudio svoju momčad: Monaco slavio i skočio na tablici

Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Monaco kojom je skočio na osmo mjesto sa svega četiri boda zaostatka za drugoplasiranim Lensom i prijeko potrebno buđenje nakon lošeg ulaska u sezonu

U susretu osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Clermont sa 3-1 upisavši treću pobjedu sezone.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Mohameda Baya, no Monaco je u nastavku susreta okrenuo rezultat s tri gola.

Izjednačio je Wissam Ben Yedder u 26. minuti, Kevin Volland je u 48. doveo momčad iz Kneževine u vodstvo, a pobjedu Kovačeve momčadi potvrdio je Sofiane Diop u sudačkoj nadoknadi. Nakon jako lošeg ulaska u sezonu u kojem je bila na samom dnu, Kovačeva momčad konačno se probudila.

Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Monaco kojom je skočio na osmo mjesto sa svega četiri boda zaostatka za drugoplasiranim Lensom.

U ranije odigranom susretu Bordeaux i Rennes su odigrali 1-1.

Poveo je Rennes u 56. minuti pogotkom Labordea, a domaća je momčad do izjednačenja i boda stigla u 88 minuti zahvaljujući golu Mexera.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer nije nastupio za goste zbog ozljede.

Angers je na gostovanju kod Troyesa odigrao 1-1 zadržavši se na visokom četvrtom mjestu.

Domaćin je poveo u 22. minuti preko Baldea, a izjednačio je Mangani u 65. minuti iz jedanaesterca.