Kovač razbudio svoju momčad: Monaco slavio i skočio na tablici

Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Monaco kojom je skočio na osmo mjesto sa svega četiri boda zaostatka za drugoplasiranim Lensom i prijeko potrebno buđenje nakon lošeg ulaska u sezonu

U susretu osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Clermont sa 3-1 upisavši treću pobjedu sezone.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Mohameda Baya, no Monaco je u nastavku susreta okrenuo rezultat s tri gola.

Ligue 1 - AS Monaco v Saint-Etienne

Izjednačio je Wissam Ben Yedder u 26. minuti, Kevin Volland je u 48. doveo momčad iz Kneževine u vodstvo, a pobjedu Kovačeve momčadi potvrdio je Sofiane Diop u sudačkoj nadoknadi. Nakon jako lošeg ulaska u sezonu u kojem je bila na samom dnu, Kovačeva momčad konačno se probudila.

Europa League - Group B - AS Monaco v Sturm Graz

Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Monaco kojom je skočio na osmo mjesto sa svega četiri boda zaostatka za drugoplasiranim Lensom.

U ranije odigranom susretu Bordeaux i Rennes su odigrali 1-1.

Poveo je Rennes u 56. minuti pogotkom Labordea, a domaća je momčad do izjednačenja i boda stigla u 88 minuti zahvaljujući golu Mexera.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer nije nastupio za goste zbog ozljede.

Angers je na gostovanju kod Troyesa odigrao 1-1 zadržavši se na visokom četvrtom mjestu.

Domaćin je poveo u 22. minuti preko Baldea, a izjednačio je Mangani u 65. minuti iz jedanaesterca.