Kup nacija: Gana je drugi četvrtfinalist iz skupine B

U dvoboju za polufinale kontinentalnog prvenstva koje se igra u Angoli Ganci će u nedjelju na istom mjestu igrati protiv domaćina. Obala ide na Alžir

Nogometaši Gane pobijedili su na stadionu Cidadela u Luandi Burkinu Faso 1-0 izborivši time plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija uz prvoplasiranu momčad B skupine, Obalu Bjelokosti. U dvoboju za polufinale kontinentalnog prvenstva koje se igra u Angoli Ganci će u nedjelju na istom mjestu igrati protiv domaćina Angolaca, najbolje momčadi A skupine. Oslabljena i mlada momčad Milovana Rajevca, koja je nakon izostanka Sulleyja Muntarija i Stephena Appiaha također ostala bez pomoći ozlijeđenog Michaela Essiena, slavila je pogotkom 20-godišnjeg napadača Olympiquea iz Marseillea Andrea Ayewa. Zabio je aktualni svjetski prvak do 20 godina pogodak glavom u 30. minuti. Ayew je inače sin ponajboljega ganskog nogometaša svih vremena Abedija "Pelea" Ayewa, kao i nećak Kwame Ayewa, također bivšega ganskog reprezentativca. Sastav Burkine Faso od 66. je minute igrao s igračem manje. Isključen je tada Mamadou Tall. Kup nacija, 3. kolo, skupina B: Gana - Burkina Faso 1-0 (Ayew 30) Redoslijed: 1. Obala Bjelokosti 4 boda, 2. Gana 3, 3. Burkina Faso 1. Zasad poznati parovi četvrtfinala: Angola - Gana Obala Bjelokosti - Alžir