Kup nacija: Gana osvojila broncu na domaćem terenu

Nogometaši Gane, domaćini afričkoga Kupa nacija, osvojili su treće mjesto na natjecanju koje u nedjelju završava finalom Egipta i Kameruna

U utakmici za treće mjesto, ogledu dvostrukog preokreta, Gana je svladala Obalu Bjelokosti 4-2 (1-2). Poveo je domaćin Muntarijevim golom u 10. minuti, no do kraja poluvremena u središtu pozornosti bio je Werderov napadač Sanogo. Postigao je dva gola (24. i 32. minuta), te je Obala Bjelokosti na poluvrijeme otišla uz prednost.
No najprije je u 60. minuti Owusu Abeyie izjednačio, a oduševljenje je eksplodiralo u posljednjih deset minuta. Agogo je deset minuta prije kraja pogodio za 3-2, a broncu oko vrata ganskim nogometašima osigurao je Dramani golom u 84. minuti.
Finalnu utakmicu igrat će Egipat i Kamerun u nedjelju u 18 sati.