Leo Messi odveo Argentinu do pobjede na startu OI-a

Branitelji naslova olimpijskog pobjednika iz Atene otvorili su turnir u Pekingu pobjedom 2-1 protiv Obale Bjelokosti, uz sjajan učinak Lea Messija

Uz gol i asistenciju Barcelonine zvijezde Messija, Argentina je 2-1 pobijedila odličnu Obalu Bjelokosti u prvom kolu Olimpijskih igara. Messi je za vodstvo 'gaučosa' zabio u 43. minuti, nakon sjajne asistencije Riquelmea, no već na početku nastavka Afrikanci su izjednačili preko Cissea. Sudac je u nastavku poništio gol Sergiju Agüeru, no Argentina je ipak uspjela doći do pobjede. Leo Messi je dodao, a u 86. minuti je zabio Acosta. U skupini s Argentinom i Obalom Bjelokosti su još Srbija i Australija, koji su odigrali 1-1 u međusobnom ogledu ranije u četvrtak.