Litva pregazila Argentinu i ušla je u polufinale SP-a!

Košarkaši Litve pobjedom protiv Argentine 104-89 na Svjetskom prvenstvu u Turskoj ušli su u svoje prvo polufinale na svjetskim prvenstvima

U jednom trenutku košarkaši Litve imali su 32 koša prednosti protiv Argentine u četvrtfinalu SP-a u Turskoj. Scola i društvo nisu postojali na parketu. Već u prvih deset minuta Litva je otišla na veliku prednost što košarkaši Argentine nisu mogli pratiti. Polufinale će igrati protiv Amerikanaca koji su bez većih problema prošli Ruse. Argentina je u četvrtfinalnom susretu bila neprepoznatljiva. Litvanci su na poluvrijeme otišli s 50-30. U drugom dijelu utakmice Argentina nije imala snage za preokret. Nekako su uspjeli smanjiti na 21 koš, ali to je sve što su uspjeli. Nakon tri četvrtine Litva je za tricu gađala nevjerojatnih 12-19. Kod Litve bio je najbolji Jasaitis s 19 koševa, a kod Argentinaca Delfino koji je zabio 25.