Liverpool slavio i treći put protiv neugodnog Evertona

Liverpool je u gradskom derbiju na Goodison Parku pobijedio domaći Everton s 2-0, golovima Mascherana i Kuyta u 14. kolu engleske lige...

Liverpool je u 212. Merseyside derbiju zasluženo pobijedio i to treći put zaredom, kada su u pitanju prvenstveni okršaji protiv Evertona na Goodison Parku. Gosti su poveli u 12. minuti, kada se nakon udarca Mascherana s 20-tak metara lopta odbila od Yoba, prevarila vratara Howarda i završila u mreži. Pobjedu je Liverpool osigurao u 80. minuti. Gerrard je majstorski spasio jednu tešku loptu i gurnuo je prema Rieri čiji je udarac Howard samo kratko odbio, ali je natrčao Dirk Kuyt te iz blizine, bez problema, gurnuo loptu u praznu mrežu. Momčad španjolskog trenera Rafaela Beniteza prekinula je niz od tri utakmice bez pobjede u Premiershipu. Posljednju prije ove ostvarili su krajem prošlog mjeseca na Anfieldu protiv Manchester Uniteda. Evertonu je ovo bio treći uzastopni poraz.