Loš napad ih je skupo koštao: Cedevita izgubila u Podgorici

Cedevita je poražena drugoj polufinalnoj utakmici ABA lige u Podgorici. Budućnost VOLI bila je bolja 87-72 pa će se o finalistu odlučivati za tjedan dana u Zagrebu. I drugo polufinale, Zvezda-Partizan, ide u 'majstoricu'

Nakon nedavne domaće pobjede košarkaši Cedevite su u Podgorici poraženi od Budućnosti VOLI 87-72 pa će se o finalistu ovosezonske košarkaške ABA lige odlučivati u trećoj utakmice, 7. travnja u Zagrebu.

Podgoričani su razliku počeli raditi u trećoj četvrtini, Cedevita se košem Ivana Ramljaka šest minuta prije kraja primaknula na samo tri poena minusa, ali onda su Nikolić, Cole i Bell sa tri uzastopne trice riješili priču.

Cedevita je odlično igrala u obrani u prvom poluvremenu, no to nije uspjela kapitalizirati boljim rezultatom zbog brojnih promašaja u napadu.

Ključni igrači domaćeg trijumfa bili su Edwin Jackson (15-6-2) i Nemanja Gordić (u 16 minuta: 11 poena, skok i 3 asistencije). Budućnost je Cedeviti u drugom poluvremenu zabila 54 poena, a ukupno ju nadskakala 34:28.

Kod Cedevite najefikasniji je bio Jacob Pullen sa 18 poena, po 11 su dodali Krušlin i Cobbs, a u skakačkom dijelu priče prednjačili su Ramljak (5) i Stipanović (4).

Uzvrat je, dakle, za tjedan dana, a Cedevita kao domaćin sigurno ima kapaciteta izboriti finale ABA lige! Sportski direktor Veljko Mršić već je rekao da bi u tom finalu radije Partizan nego Crvenu zvezdu, a upravo beogradski klubovi u subotu igraju gradski derbi koji odlučuje o drugom finalistu ABA sezone 2018/19.