Lovrenu žuti za udarac laktom, Coutinhov eurogol za pobjedu

Nogometaši Liverpoola svladali su Stoke 1-0 na startu nove sezone Premiershipa i tako se iskupili za potop na Gerrardovu oproštaju. Dejan Lovren igrao je 90 minuta

Prihvatio je loptu od debitanta Joea Gómeza, othrvao se naleta protivničkog igrača i odapeo s 25 metara. Lopta je u neobičnoj putanji prevarila Jacka Butlanda i završila u mreži.

Tako je izgledala akcija koja je odlučila pretposljednju utakmicu prvog kola Premiershipa u kojoj je Liverpool slavio na gostovanju kod Stoke Cityja zahvaljujući eurogolu Philippea Coutinha. Igrala se 85. minuta.

"Redsi" su se ekspresno revanširali crveno-bijelima za poraz u posljednjem kolu prošle sezone, u oproštajnoj utakmici Stevena Gerrarda, kada ih je Stoke isprašio rezultatom 6-1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za pobjednike te je dobio žuti karton u 50. minuti zbog udaranja laktom Mamea Birama Dioufa. Imao je sreće jer sudac Taylor mogao mu je dati i izravan crveni karton.