Lovu na sunce: Zubčić briljirao dva dana, evo koliko je zaradio

Filip Zubčić ponovo je osvojio drugo mjesto u Adelbodenu i zaradio novih 20.000 franaka. Ove sezone apsolutno je fantastičan i u odličnoj formi što u konačnici i njegovi rezultati pokazuju

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić opet je osvojio drugo mjesto u Adelbodenu i tako došao do sedmog postolja u karijeri.

POGLEDAJTE VIDEO: Zubo nakon drugog mjesta u Adelbodenu

Filip je u prvoj vožnji završio na petom mjesto, a u drugoj vožnji odlučio je maksimalno riskirati te je u cilj ušao s 80 stotinki prednosti ispred De Aliprandinija.

Ove sezone ostvario je sjajne rezultate stoga ne čudi što je četvrti skijaš po zaradi. Zubo je ostao na četvrtom mjestu s 455 bodova, ispred njega su Marco Odermatt (501), Aleksander Kilde (560) te izvanredni Pinturault koji je uvjerljivo prvi sa 675 bodova.

KAPA DOLJE, MAJSTORE! Nevjerojatni Zubčić do sedmog postolja u karijeri! Osvojio je drugo mjesto u Adelbodenu...

Zubčić je ovim uspjehom, kao i jučerašnjim, odlično zaradio jer mu je za drugo mjesto pripala nagrada od 20.000 švicarskih franaka što je oko 140.000 kuna, pa je tako u dva dana zaradio 280.000 kuna.

Filip je do sada od nagrada na utrkama zaradio 106.700 franaka što je oko 750.000 kuna.

POGLEDAJTE VIDEO Težak pad američkog skijaša! Odletio je u zaštitnu ogradu i ostao nepomično ležati...

Divno je vidjeti što se nakon velikog truda i puno odricanja Zubčiću trud isplatio.

Sljedeća dva veleslaloma su na rasporedu u Banskom krajem veljače, potom u Kranjskoj Gori, a završni obračun slijedi na završnici sezone u Lenzerheideu.