Lyon i Lille srušili rekord na Stade de Franceu

Lider francuskog prvenstva je na Stade de Franceu upisao minimalnu pobjedu protiv Lillea i zadržao prednost ispred Bordeauxa

Jedini gol na utakmici postigao je brazilski napadač Fred u 32. minuti nakon ubačaja Clerca. Fred je s dva pogotka donio pobjedu Lyonu i u prošlom kolu, kad je branitelj naslova s 2-0 svladao Metz. Utakmica se igrala na Stade de Franceu u Parizu, na 10. godišnjicu otvaranja stadiona na kojem je Francuska osvojila Svjetsko prvenstvo 1998. Danas je srušen i rekord u posjeti na utakmici francuskog prvenstva – dvoboj Lyona i Lillea došlo je pogledati 77.850 ljudi. Prijašnji rekord držao je Stade Velodrome u Marseilleu iz 2005. godine, kad je na utakmici domaćina i Lyona bilo 57.609 gledatelja.
Monaco i Valenciennes odigrali su remi bez pogodaka. Jerko Leko je za domaćine odigrao cijelu utakmicu, a Nikola Pokrivač je izašao u 65. minuti kad ga je zamijenio Gakpé.
Trećeplasirani Nancy je izvukao bod kod Lorienta u još jednoj utakmici bez pogodaka, dok je Le Mans na svom travnjaku izgubio od Strasbourga 1-0. Pogodak za važna tri boda kojima su se gosti odmaknuli od dna postigao je Cuesta u 22. minuti.
Marseille je iskoristio kiks Le Mansa i popeo se na četvrto mjesto pobjedom nad Auxerreom od 2-1. Tri boda osigurali su Cana u 7. i Cisse u 22. minuti, a poraz gostiju je u posljednjim minutama ublažio Pedretti.
Lens je u derbiju začelja s Toulouseom podijelio bodove. Domaćini su poveli u 8. minuti preko Remyja, a za konačnih 1-1 zabio je Emana, koji je Vedrana Runju svladao 15 minuta prije kraja utakmice.