Mandžukić je zabio u "petardi" Bayerna protiv Kaiserslauterna

Bayern je s 5-1 prošao u finale kupa protiv Kaiserslauterna, a Mario Mandžukić je zabio četvrti gol na utakmici. Bavarci će u finalu DFB pokala igrati protiv Borussije

Nogometaši Bayerna pobijedili su Kaiserslautern u polufinalu njemačkog kupa 5-1. Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić igrao je cijelu utakmicu i zabio je četvrti gol Bayerna na utakmici.

Nije bilo golova do 23. minute,a onda je Bastian Schweinsteiger zabio za vodstvo Bavaraca. Nakon 10 minuta Bayern je imao 2-0, a strijelac je bio Toni Kroos. Thomas Müller iz penala u 50. minuti zabija za 3-0, a Kaiserslautern smanjuje preko Zollera.

Mandžo je u 78. postavio 4-1, a prolazak u finale kupa potvrdio je Mario Götze golom u sudačkoj nadoknadi.

Mandžo je igrao cijelu utakmicu za bavarski klub. Kod gola, primio je loptu na desnoj strani, ušao je u šesnaesterac i oštrim udarcem poslao loptu u suprotan kut golmana Kaiserslauterna.

Bayern će u finalu DFB Pokala igrati protiv dortmundske Borussije koja je izbacila Wolfsburg 2-0.

DFB Pokal, polufinale:

• Bayern - Kaiserslautern 5-1 (Schweinsteiger 23, Kroos 32, Müller 50 (p), Mandžukić 78, Götze 90 / Zoller 60)