Mariborska 'krtica': Joe Lewis poput Engleza Paula Robinsona

U posljednjim momentima utakmice trajao je napad Slovenaca. Tu je branič Graeme Shinnie vratio loptu golmanu Joeu Lewisu mislivši da će ovaj to rutinski počistiti, međutim...

Svi se sjećamo 11. listopada 2006. jer na taj je dan Engleska gostovala u Maksimiru. Igrale su se kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2008. u Austriji i Švicarskoj, a neka nova, redizajnirana Bilićeva Hrvatska igrala je protiv favoriziranog protivnika.

Poveli smo u 60. minuti golom Eduarda da Silve, a osam minuta kasnije Gary Neville zabio je autogol. Ne svojom krivicom, vraćao je loptu golmanu Paulu Robinsonu i ovaj ju je skroz promašio. Lopta je ušla u mrežu, Hrvatska je slavila pobjedu 2-0 pred 38 tisuća gledatelja. Spominjala se maksimirska krtica, tu je negdje lopta zapela.

Nešto slično viđeno je jučer u Mariboru. Domaći su držali prolazak u rukama (u Aberdeenu je završilo 1-1), a u posljednjim momentima utakmice trajao je napad Slovenaca. Tu je branič Graeme Shinnie vratio loptu golmanu Joeu Lewisu mislivši da će ovaj to rutinski počistiti, međutim...

Na kraju, slavio je Maribor 1-0 te izborio plasman u playoff Europske lige.