Mark Viduka zaustavio 'crvene vragove'

Manchester United iznova je ispustio važne bodove na Old Traffordu, a Chelsea sada ima priliku zaostatak smanjiti na samo jedan bod

Prije dva tjedna Manchester United posrnuo je na Old Traffordu neočekivano protiv Portsmoutha. Chelsea je to spretno iskoristio i bodovni zaostatak smanjio na tri boda. Ovaj vikend momčad Sir Alexa Fergusona iznova je kiksala. Mjesto nesreće opet je bio domaći stadion, a prepreka Middlesbrough i Mark Viduka. Australski Hrvat izjednačio je u 45. minuti na 1-1 i tako pružio Chelseaju šansu da pobjedom nad Newcastleom u sutrašnjem ogledu zaostatak smanji na svega jedan bod. Na White Hart Laneu u londonskom derbiju Tottenhama i Arsenala odluku i konačnih 2-2 donio je Jermaine Jenas u petoj minuti sudačke nadoknade 'projektilom' s preko 25 metara u donji desni kut Lehmannova gola. Ovaj remi 'topnike' je znatno udaljio od trećeg mjesta i Liverpoola, koji je s dva gola Dirka Kuyta na Anfieldu slavio protiv Wigana. Napadač Blackburna Benni McCarthy pogodio je za izjednačenje protiv Fulhama u drugom poluvremenu i tako produžio agoniju domaćina koji već devet utakmica ne zna za pobjedu i sve je bliže zoni ispadanja.