Mascara s pola igrališta lobao golmana Palerma

Catania je s uvjerljvih 4-0 pobijedila Palermo u vatrenom sicilijanskom derbiju. Mascara je fantastičnim lobom ušutkao domaće navijače

Sicilijanski derbi uvijek je nešto posebno. Vrući južnjaci posebno se 'lože' na oglede Catanije i Palerma, a tako je bilo i ovoga puta. Palermo je bio domaćin i favorit, no pobjedu je odnijela Catania. I to visoku pobjedu, četiri lopte završile su u mreži golmana Albana Bizzarrija, bivšeg golmana madridskog Reala.
Ledesma je u 14. minuti doveo Cataniju u vodstvo, a dvije minute kasnije crveni karton dobio je Bresciano. I tu je krenulo. Morimoto je povisio, a u završnici prvog poluvremena, velik potez povukao je Giuseppe Mascaro. Na centru je primio loptu i odmah u visokom luku opalio prema golu. Ušlo je idealno, pod prečku za 3-0. Nevjerojatan gol, svakako jedan od kandidata za najljepši gol ove sezone. Ako ne i jedini ozbiljan kandidat...
Priču je u drugom poluvremenu završio Paolucci golom za 4-0.