Messi srušio rekord u pobjedi Barce; asistencija Rakitića...

Barca se dugo mučila, na gol su navijači čekali do 38. minute, a onda je Alexis Sanchez iskoristio asistenciju Alvesa i zabio za 1-0. Za 2-0 zabio je Messi

Barceloni je u 28. kolu Primere na noge stigao 'fenjeraš' Deportivo. Kako Katalonce u utorak očekuje uzvratna utakmica Lige prvaka protiv Milana u kojoj love zaostatak od 2-0 trener Barce Jordi Roura na teren je izveo kombiranirani sastav bez Inieste, Messija, Piquea i Busquetsa.

Barca se dugo mučila, na gol su navijači čekali do 38. minute, a onda je Alexis Sanchez iskoristio asistenciju Danija Alvesa i glavom zabio za 1-0.

Kako minimalna prednost nije garantirala tri boda, Roura je tijekom nastavku u igru uveo Messija, Iniestu i Busquetsa.

Sve do 88. minute bilo je 1-0, a onda je zabio Lionel Messi. Asistirao mu je Alexis Sanchez. Bila je to 17. uzastopna prvenstvena utakmica na kojoj je Argentinac zabio i 40. ovosezonski gol u Primeri, što je, prema dostupnim podacima, novi svjetski rekord, barem kad su neegzotična prvenstva u pitanju.

Morales debitirao za Malagu

U ranije odigranim utakmicama Rayo Vallecano je pobijedio Espanyol 2-0, dok su Valladolid i Malaga odigrali 1-1. Za Malagu je debitirao Pedro Morales, koji je na posudbi iz Dinama. Ušao je u igru u 77. minuti, a u tih je 15-ak minuta jednom pucao prema golu, ali i izgubio čak četiri lopte.

Rakitić asistirao u porazu Seville

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Primere Mallorca je ponajviše zahvaljujući Alfaru koji je zabio dva gola pobijedila Sevillu 2-1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za goste, te je pritom asistirao za gol Negredu u 61. minuti.